Shocks for Lisburn and Lower Maze
Lower Maze Youth under-15 have been causing a few upsets, but they were on the receiving end on Saturday when going down 2-1 to bottom team, Oxford Sunnyside Boys
UNDER-15: Loughgall 1, Glentoran 3; Ox Sunnyside 2, Lower Maze 1; Shankill 1, Willowbank 2.
UNDER-16: Glen Star 2, Glentoran 4.
UNDER-17: Linfield 3, Lisburn Dist 0.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdFIXTURES: WALLACE PARK: 9.30, Ballymena v Ridgeway u-11 (6 pts), Ballymena v Banbridge u-12, Ballymena v Lisburn Dist u-13; 11.15, Hillsborough v Shankill u-14, Grosvenor v Newry u-16, Lisburn Dist v Ox Sunnyside u-16 (6 pts).
ORANGEFIELD: 11.00, Glentoran v Greenisland u-11 (6 pts).
BARBOUR: 9.30, Lisburn Y v Hillsborough u-11, Lisburn Dist v Ox Sunnyside u-14 Supp Cup, Willowbank v Banbridge u-17; 11.15, Carrick v Craigavon u-11, Willowbank v Loughgall u-15, Glentoran v Ballymena u-17.
MOIRA: 9.30, Lisburn Dist v Lurgan u-11, Portadown v Carniny u-11; 11.15, Portadown v Banbridge u-16.
GLENMORE: 9.30, Greenisland v Portadown u-12, Ox Sunnyside v Hillsborough u-12; 11.15, Loughgall v Greenisland u-13, Hillsborough v Donegal Celtic u-13.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdRECREATION CENTRE: 9.30, Lurgan v Lisburn Dist u-12, Lurgan v Comber u-14, Camlough v Shankill u-13; 11.15, Shankill v Cookstown u-12, Camlough v Carrick u-15 (6 pts), Greenisland v Glentoran u-15.
BALLYMACOSS: 9.30, Annagh v Glentoran u-13, Hillsborough v Lisburn Dist u-17; 11.15, Carrick v Windmill u-13, Bloomfield v Lower Maze u-15 (6 pts), Dromara v Lisburn Dist u-15 (6 pts).
HAVELOCK PARK: 11.15, Banbridge v Lurgan u-15.
BILLY NEILL: 9.00, Glentoran v Ridgeway u-16; 11.00, Ridgeway v Shankill u-15.
FULLERTON PARK: 9.30, Glen Star v Solway u-16 (6 pts); 11.15, Greenisland v Carrick u-16.
SEAVIEW: 9.00, Grosvenor v Crusaders u-17.
MONDAY, 6.30 p.m.
GLENMORE: Lisburn Y v Ox Sunnyside.
MOIRA: Cookstown v Lisburn Dist u-12.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdBARBOUR: Hillsborough v Ballymena u-12, Shankill v Banbridge u-12, Annagh v Greenisland u-13.
NEWRY: Camlough v Windmill u-13.
ORANGEFIELD: Glentoran v Donegal Celtic.
WALLACE PARK: Carrick v Ox Sunnyside u-13, Greenisland v Shankill u-15, Willowbank v Hillsborough u-15.
RECREATION CENTRE: Lurgan v Shankill u-14 Supp Cup, Ridgeway v Ox Sunnyside u-14 Supp Cup, Newry v Ridgeway u-16.
HAVELOCK PARK: Camlough v Banbridge u-16.
BALLYMACOSS: Lisburn Dist v Lurgan u-15, Glentoran v Ox Sunnyside u-16, Hillsborough v Lisburn Dist u-16.
FULLERTON PARK: Solway v Grosvenor u-16
TUESDAY, 6.30 p.m.
RECREATION CENTRE: .Cliftonville v Hillsborough u-17.
WEDNESDAY, 6.30 p.m.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdMOIRA: Craigavon v Lurgan u-11, Lurgan v Ox Sunnyside u-14 Supp Cup.
BARBOUR: Loughgall v Ballymena u-11 (6 pts), u-12, Ballymena v Windmill u-13.
RECREATION CENTRE: Shankill v Hillsborough u-12, Portadown v Lisburn Dist u-16, Linfield v Grosvenor u-17.
GLENMORE: Lisburn Dist v Loughgall u-13.
WALLACE PARK: Lurgan v Greenisland u-13, Lower Maze v Lisburn Dist u-15.
DRUMBO: Lisburn Dist v Comber u-14.
BALLYMACOSS: Hillsborough v Shankill u-14 Supp Cup, Bloomfield v Dromara u-15 (6 pts), Glentoran v Grosvenore u-16.
THURSDAY, 6.30 p.m.
RECREATION CENTRE: Hillsborough v Glentoran u-15.